ERROR UPDATE EXTENSION

Υποστήριξη σχετικά με τις επεκτάσεις (extensions) του phpBB, σειρά εκδόσεων 3.3.x
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τις τροποποιήσεις του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
chrispet
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 5 Ιαν 2021, 13:22

ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από chrispet »

Καλημέρα σε όλους, αυτή τη στιγμή τρέχω την τελευταία έκδοση του phpbb και έχω περάσει μέσα το extension collapsible categories. Το θέμα λοιπόν είναι το εξής: νόμιζα ότι κάνοντας update το forum κάνουν αυτόματα και τα extension με συνέπεια να έχω την τελευταία version phpbb και το συγκεκριμένο extension να είναι τουλάχιστον δύο version πίσω. Με το που απενεργοποιήσω το extension για να μπορέσω να κάνω τη διαδικασία αναβάθμισης το site βγάζει error 500. Αν μπω στη βάση και το ενεργοποίησω manual πάλι τα ίδια δεν καταλαβαίνει τίποτα! Δεν ξέρω πού κολλάει και δεν μπορώ να καταλάβω για να μπορέσω να προχωρήσω! Έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση;

Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
tzampatzis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2016, 09:02
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λέσβος
Επικοινωνία:

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από tzampatzis »

Συγγνώμη για την καθυστέρηση απάντησης.

Μπορείς να κάνεις πρώτα update το extension (εδώ η τελευταία του έκδοση) και μετά να δοκιμάσεις το update για το forum.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό έχουμε το phpBBgr.com
Άβαταρ μέλους
chrispet
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 5 Ιαν 2021, 13:22

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από chrispet »

Καλημέρα, δεν υπάρχει πρόβλημα! Έχω βρει τι φταίει. Θέλω όμως βοήθεια σε κάτι άλλο που ανακάλυψα ξεκινάει απ' αλλού το θέμα. Οπότε θέλω να κάνω το εξής.
Απενεργοποιώ το forum
Παίρνω βάση και αρχεία
Τα πεταω στο xampp
Ανοίγω localhost τη σελίδα μου αλλά όταν πάω να συνδεθώ με κάνει redirect στο online αυτό πώς το λύνω;
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από greko11 »

Διόρθωσε τα στοιχεία στο ( config.php )
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
chrispet
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 5 Ιαν 2021, 13:22

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από chrispet »

Τα στοιχεία είναι διορθωμένα στο config.php αλλά δεν παίζει! Δεν έχει κάποιο path εκεί του site μου!
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από greko11 »

chrispet έγραψε: Παρ 23 Σεπ 2022, 20:00 Τα στοιχεία είναι διορθωμένα στο config.php αλλά δεν παίζει! Δεν έχει κάποιο path εκεί του site μου!
Μήπως έχεις κανένα htaccess ενεργοποιημένο ? αν και δεν πιστεύω,σίγουρα ειναι καλά τα στοιχεία στο config.php
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
chrispet
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 5 Ιαν 2021, 13:22

Re: ERROR UPDATE EXTENSION

Δημοσίευση από chrispet »

Υπάρχει htaccess να το σβήσω; Τα στοιχεία είναι σωστά! Εννοώ τα local!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επεκτάσεις 3.3.x”