Ανακοίνωση της εκδοσης 3.2.4

Ανακοινώσεις σχετικά με τις εκδόσεις του phpBB και την ιστοσελίδα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tzampatzis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2016, 09:02
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λέσβος
Επικοινωνία:

Ανακοίνωση της εκδοσης 3.2.4

Δημοσίευση από tzampatzis »

Ανακοινώθηκε πλέον επίσημα η κυκλοφορία της έκδοσης 3.2.4.
Περισσότερες πληροφορίες για την έκδοση μπορείτε να διαβάσετε στην επίσημη ανακοίνωση.

Συστήνεται η άμεση αναβάθμιση, μιας και διορθώνει ένα θέμα ασφάλειας και διάφορα μικρότερα θέματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενες εκδόσεις.
Τα θέματα αυτά περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, θέματα συμβατότητας με την έκδοση της PHP 7.2 και θέματα διαγραφής χρηστών από την ομάδα προσφάτως εγγεγραμμένων μελών, περισσότερες από μια φορές.
Μεταξύ των βασικών αλλαγών είναι η προσθήκη της κεφαλίδας list-unsubscribe στα emails που στέλνονται από το phpBB και η δυνατότητα επαναφοράς του κωδικού χωρίς να εισαχθεί το όνομα χρήστη.

Η νέα έκδοση μπορεί να μεταφορτωθεί απο την επίσημη σελίδα.

Ενώ η ελληνική μετάφραση μπορεί να μεταφορτωθεί ακολουθώντας τον αντίστοιχο σύνδεσμο από την κοινότητά μας.

Περισσότερες αλλαγές για τη νέα έκδοση μπορείτε να δείτε στον tracker του phpBB από εδώ
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό έχουμε το phpBBgr.com
Άβαταρ μέλους
vasilise21
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Κυρ 6 Νοέμ 2016, 22:34
Τοποθεσία: λεσβος

Re: Ανακοίνωση της εκδοσης 3.2.4

Δημοσίευση από vasilise21 »

ολα καλα παναγιωτη και σε ευχαριστουμε για την ενημερωση σου αλλα βγηκε και η νεα εκδοση phpbb 3.2.5.εγω βασικα δεν εχω και πολες μερες που εκανα την αναβαθμιση στην 3.2.4 ;) ;) ;)
Άβαταρ μέλους
tzampatzis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2016, 09:02
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λέσβος
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση της εκδοσης 3.2.4

Δημοσίευση από tzampatzis »

Ναι το ξέρω. Η γλώσσα παρόλα αυτά δεν έχει αλλαγές, πλην μιας στα βοηθητικά αρχεία.
Σύντομα θα βγάλω και γω το Release για τη νέα έκδοση.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό έχουμε το phpBBgr.com
Άβαταρ μέλους
agiooros
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 1 Οκτ 2016, 20:22
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση της εκδοσης 3.2.4

Δημοσίευση από agiooros »

Ευχαριστουμε για ολα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”