Αναβάθμιση απο 3.10 σε 3.3

Υποστήριξη σχετικά με οποιοδήποτε θέμα του phpBB (σειρά εκδόσεων 3.3.x).
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τη λειτουργία του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
kereki
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:41

Αναβάθμιση απο 3.10 σε 3.3

Δημοσίευση από kereki »

Kαλησπέρα, έχω ενα παλιό φόρουμ και προσπάθησα να του κάνω αναβάθμιση σε 3.3, ακολούθησα τις οδηγίες της αναβάθμισης, εγκατέστησα και την επέκταση για τον καθαρισμό της βάσης, ωστόσο οπως φαίνεται δεν έγινε καθαρισμός σε όλους τους πίνακες τςη βάσης γιατί μου βγάζει error στις επεκτάσεις, γιατί δεν βρίσκει κάποια αρχεία ή μου λέει οτι οι επεκτάσεις υπάρχουν ήδη.

Υπάρχει δυνατότητα να κάνω μια καινούργια εγκατάσταση 3.3 και να περάσω τους πίνακες απο χρήστες, κατηγορίες κ.τ.λ. απο το παλιό φόρουμ στο 3.3 μεσω του phpmyadmin και να λειτουργήσει, ώστε να βάλω τις επεκτάσεις εξαρχής;

ή υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή να καθαρίσει καλά την βάση πέραν του support toolkit;
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση απο 3.10 σε 3.3

Δημοσίευση από greko11 »

kereki έγραψε: Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:49 Kαλησπέρα, έχω ενα παλιό φόρουμ και προσπάθησα να του κάνω αναβάθμιση σε 3.3, ακολούθησα τις οδηγίες της αναβάθμισης, εγκατέστησα και την επέκταση για τον καθαρισμό της βάσης, ωστόσο οπως φαίνεται δεν έγινε καθαρισμός σε όλους τους πίνακες τςη βάσης γιατί μου βγάζει error στις επεκτάσεις, γιατί δεν βρίσκει κάποια αρχεία ή μου λέει οτι οι επεκτάσεις υπάρχουν ήδη.
Τη βάση μπορεί να στην καθάρισε καλά, το error που σου βγάζει στης επεκτάσεις στο ΠΕΔ είναι επειδή δεν απενεργοποίησες της επεκτάσεις.
Την αναβαθμίσει πως την έκανες με τον αυτόματο τρόπο.
Η επεκτάσεις δεν κάνουν για την 3.3.χ ακόμη .
Για να κάνεις την αναβαθμίσει θα επαναφέρεις το φόρουμ με ένα bacup και θα κάνεις όπως το βοήθημα εδώ viewtopic.php?f=22&t=12 και πριν ξεκινήσεις βεβαιώσου για την php ελάχιστη υποστηριζόμενη έκδοση PHP είναι πλέον η 7.1.3 και πανό.
kereki έγραψε: Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:49 Υπάρχει δυνατότητα να κάνω μια καινούργια εγκατάσταση 3.3 και να περάσω τους πίνακες απο χρήστες, κατηγορίες κ.τ.λ. απο το παλιό φόρουμ στο 3.3 μεσω του phpmyadmin και να λειτουργήσει, ώστε να βάλω τις επεκτάσεις εξαρχής;
Όχι .
kereki έγραψε: Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:49 ή υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή να καθαρίσει καλά την βάση πέραν του support toolkit;
Όχι .
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη 3.3.x”