Auto Reduce images

Υποστήριξη σχετικά με τις επεκτάσεις (extensions) του phpBB, σειρά εκδόσεων 3.2.x
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τις τροποποιήσεις του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
harris
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ 2016, 09:38
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Auto Reduce images

Δημοσίευση από harris »

Καλησπερα στην παρεα εχω την τελευταια 3.2 σε ενα καινουργιο φορουμ που εχω φτιαξει. Ενω παιζουν ολα μια χαρα δεν θυμαμαι τι εχω κανει στο αλλο φορουμ και κανει αυτοματη συρικνωση μια φωτογραφιας... Δεν εχω καποιο σχετικο extention... Κάποιον κωδικα ειχα γραψει σε καποιο αρχειο και το κανει απο μονο του.

Εχω βαλει οτι επιτρεπετε να ανεβει αρχειο (attachment) μέχρι 10 mb.

Θα ηθελα καποιο τρόπο που να ανεβάζω ενα αρχειο π.χ 8mb αναλυση 3000χ4000 και να το μικραινει αυτοματα σε 1280χ1024 ετσι και μικραινει η φωτογραφια αλλα και το αρχειο σε mb Δηλαδη θα γινει 500kb...

Εχω βαλει το Lightbox ως extention για να μικραινει μεσα στο site την φωτογραφια αλλα η φωτογραφια ειναι 8mb 3000χ4000 αλλο εαν εμφανιζεται 1280χ1024 αφου το εχω δηλωση στις επιλογες του lightbox.


Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Auto Reduce images

Δημοσίευση από greko11 »

harris έγραψε: Πέμ 16 Ιαν 2020, 22:20 Θα ηθελα καποιο τρόπο που να ανεβάζω ενα αρχειο π.χ 8mb αναλυση 3000χ4000 και να το μικραινει αυτοματα σε 1280χ1024 ετσι και μικραινει η φωτογραφια αλλα και το αρχειο σε mb Δηλαδη θα γινει 500kb...
Δεν υπάρχει κάποιο Extensions να κάνη αυτό που θέλεις.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επεκτάσεις 3.2.x”