Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Υποστήριξη σχετικά με οποιοδήποτε θέμα του phpBB (σειρά εκδόσεων 3.2.x).
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τη λειτουργία του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Όταν μέσα από τον ΠΕΔ και την καρτέλα Γενικά, προσπαθήσω να πάω στις ρυθμίσεις συνημμένων, παίρνω λευκή σελίδα με αυτά τα σχόλια

Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο

Η ιστοσελίδα στη διεύθυνση http://www.facebike.gr/adm/index.php?si ... ode=attach μπορεί να βρίσκεται προσωρινά εκτός λειτουργίας ή ίσως έχει μεταφερθεί μόνιμα σε νέα διεύθυνση ιστού.
ERR_CONTENT_DECODING_FAILED

Τι παίζει? :?
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Το ίδιο πρόβλημα όταν πάω να διαχειριστώ καποιο μέλος μετά από αναζήτηση που έκανα μέσα από τον ΠΕΔ.

Η ιστοσελίδα στη διεύθυνση http://www.facebike.gr/adm/index.php?i= ... e=overview μπορεί να βρίσκεται προσωρινά εκτός λειτουργίας ή ίσως έχει μεταφερθεί μόνιμα σε μια νέα διεύθυνση ιστού.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά σήμερα πήρα ένα email από τον host μου που μου έλεγε πως την Κυριακή τα μεσάνυχτα θα ξεκινήσει μεταφορά του φόρουμ σε νέο σέρβερ. Υπάρχει περίπτωση να έχουν κάνει τίποτα από τώρα και να μην παίζουν οι σελίδες ή μπα?
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Απενεργοποίησα το gzip και η σελίδα εμφανίστηκε αλλά με αυτά τα λάθη
attachment settings.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Καμιά ιδέα για εδω?
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από greko11 »

Δεν μπορεί να βρει το ImageMagick .έβαλες κανένα Extensions για εικόνες αλλιώς στο hostin σου να στο ενεργοποίηση.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Το σκέφτηκα μήπως φταίει κάνα extension και έκανα δοκιμές. Τα απενεργοποιούσα ένα ένα και δοκίμαζα αλλά δεν έφτιαξε. Κάτι άλλο παίζει.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Το όλο πρόβλημα φαίνεται πως ήταν από το γεγονός ότι για τα συνημμένα επιχειρείται να χρησιμοποιηθει το imagemagick, το οποίο σε περιβάλλον shared hosting δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί πλήρως, με αποτέλεσμα να γίνεται αναζήτηση για το εκτελέσιμό του σε λάθος path. Επειδή στο path (/usr/bin) αυτό εγώ δεν είχα πρόσβαση, μου άλλαξαν το path στο αντίστοιχο πεδίο για την αντίστοιχη επιλογή στο Ρυθμίσεις συνημμένων, απλά και μόνο για να μην εμφανίζει το σφάλμα αυτό και πλέον φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά.

Αυτή ήταν και η απάντηση από τον host

Σε ερώτησή μου αν αυτή η μοντίφα που έγινε θα επηρεάσει μελλοντικά το φόρουμ μου απάντησαν:

Αυτό δεν επηρεάζει το site, άλλωστε δεν υπάρχει το imagemagick για την εκτέλεσή του. Η εγγραφή μπήκε για τον έλεγχο και μόνο αυτόν, σε φάκελο στον οποίο επιτρέπεται να έχετε πρόσβαση. Ίσως κάτι τέτοιο να προέκυψε από αναβάθμιση κάποιου πρόσθετου ή του ίδιου του phpBB

Τέλος πάντων... αφού τωρα δουλεύει... μια χαρά είμαστε.

Πάντως εγω κάτι σχετικό με εικόνες extension δεν έβαλα.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα στον ΠΕΔ

Δημοσίευση από ALX »

Θα τρελαθώ!
Χτες πήγα να ανεβάσω μερικές συνημμένες εικόνες και αντί να με αφήσει να επιλέξω πολλές μαζί και να τις ανεβάσει αυτόματα όπως γίνεται πια, εμένα μου επέλεγε μόνο μία και έπρεπε να πατήσω και προσθήκη για να αρχίσει να μου την ανεβάζει. Όπψς γινόταν παλιά στο phpbb!
Πείραξα κάτι κατά λάθος? Φταίει τίποτα από αυτό που εκαναν από τον host? Δεν καταλαβαίνω τι εγινε και άλλαξε αυτό! Καταρχήν πριν υπηρχε μόνο το κουμπί "Προσθήκη αρχείων". Τώρα μου έχει εμφανιστεί και κουμπί "Επιλογη αρχείου" που δεν υπήρχε!

EDIT

Ώπα... bug είναι από το extension image upload που ανέβασα προχτές γιατι η προσθήκη tinypic δεν δουλεύει πια.
Μόλις απενεργοποίησα το extension image upload έφυγε το κουμπί επιλογή αρχείου και λογικά θα επανήλθε και το αυτόματο ανέβασμα πολλών συνημμένων. Δεν μπορώ να το τσεκάρω τώρα γιατί είμαι από κινητό. Θα το δω το μεσημέρι από το σπίτι και βλεπουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη 3.2.x”