Μια βαση " επαναληπτική"

Οτιδήποτε άλλο δεν ταιριάζει στις παραπάνω κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Μια βαση " επαναληπτική"

Δημοσίευση από greko11 »

rizana9 έγραψε:Λοιπόν έκανα δυο διαφορετικά φορουμ με το ιδιο "DNA" . Η συμπεριφορά τους εχει ως εξής , οταν πηγαίνω στο Α1 πχ με αποσυνδέει απο το Α2 και αντίστροφα, κατι τα συνδέει , ενω το Α3 η Α4 που ειναι εγκατεστημενα με τον παραδοσιακο τροπο δεν εχουν αυτο το πρόβλημα
Είναι από τα Cookie.θα πας στο phpmyadmin και θα ανοίξεις το ( phpbb_config ) ( Προσοχή το δικό σου πρόθεμα μπορει να μην ειναι το phpbb ) αλλάξεις τα

Κώδικας: Επιλογή όλων

cookie_domain
cookie_name
script_path
Σου βάζω και μια εικόνα,μάλης τα αλλάξεις καθάρισμα την cache .
test10.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
rizana9
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τρί 6 Σεπ 2016, 15:33

Re: Μια βαση " επαναληπτική"

Δημοσίευση από rizana9 »

Μεσα στον server δεν εχω τετοια αρχεια . Το τακτοποίησα , μεσα απο τις ρυθμίσεις.
Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2016, 20:04
Τοποθεσία: Γιώργος @ Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Μια βαση " επαναληπτική"

Δημοσίευση από gtsoukn »

Καλημέρα.

Ενημερωτικά, για να μαθαίνεις τις ορολογίες και να καταλαβαινόμαστε ;)
Αν αναφέρεσαι στην παραπάνω εικόνα, εδώ δεν υπάρχουν αρχεία.
Αριστερά όπως είναι η εικόνα, είναι οι πίνακες (tables) και δεξιά τα πεδία (fields) που αυτός περιέχει.
rizana9 έγραψε:Το τακτοποίησα , μεσα απο τις ρυθμίσεις.
Πώς το τακτοποίησες;
Άβαταρ μέλους
rizana9
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τρί 6 Σεπ 2016, 15:33

Re: Μια βαση " επαναληπτική"

Δημοσίευση από rizana9 »

Συγχωρέστε με , αλλά δεν μου ειναι ευκολο να τυπωσω πολλα πραγματα, πχ ορολογία , προσπαθώ .. να με διορθώνετε. Η ταχύτητα των πληροφοριών και των αναγκών για να δημιουργήσεις κάτι σχετικό , μέσα σε λίγο χρόνο νομίζω ότι έχει το αποτέλεσμα τις ημιμάθειας , και με την πρώτη "σφαλιάρα" καταλαβαίνεις ότι "κτίζω πάνω στην άμμο". Και εγώ αυτό κάνω, θέλει χρόνο.

Η απάντηση , μεσα από ρυθμίσεις cookie ενεργοποίησα ssl
Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2016, 20:04
Τοποθεσία: Γιώργος @ Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Μια βαση " επαναληπτική"

Δημοσίευση από gtsoukn »

Off-topic
Θέλω να πιστεύω ότι δεν παρεξηγήθηκα με τα περί ορολογίας.
Νομίζω ότι η ορολογία είναι απαραίτητη για τη σωστή συνεννόηση και θέλεις να την γνωρίζεις, όπως και οποιοσδήποτε ασχολείται με κάποιο αντικείμενο, το παρόν ή οποιοδήποτε άλλο.
Επίσης, θα επαναλάβω, σέβομαι αυτόν που λέει ότι δεν ξέρει γιατί κι εγώ κάποτε δεν ήξερα -όχι ότι τώρα τα ξέρω όλα- και επιφυλάσσομαι γι' αυτόν που λέει ότι τα ξέρει όλα.

Επί του θέματος
Αν και, όπως είπα, είχα κάποτε το ίδιο πρόβλημα αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα να το λύσω και αυτό για τις ρυθμίσεις cookies δεν το γνώριζα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Όλα τα υπόλοιπα”