Lightbox ext

Υποστήριξη σχετικά με τις επεκτάσεις (extensions) του phpBB, σειρά εκδόσεων 3.1.x
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τις τροποποιήσεις του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από ALX »

Eδώ
http://www.facebike.gr/viewtopic.php?p=79250#p79250
Η άδεια φωτό είναι 800Χ1200

Aυτό το snow&lights δεν έχει σχέση. Το πρόβλημα ήταν από πριν το βάλω (άλλωστε μετά τις γιορτές θα την απενεργοποιήσω την επέκταση)
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από greko11 »

Κάτι άλλο φταίει,την εικόνα την πήρα την έβαλα σε ένα δικό μου και δουλεύει καλά,και είναι όπως λες 800Χ1200.
Στιγμιότυπο από 2016-12-23 07-55-34.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από ALX »

Το ότι φταίει κάτι άλλο το ξέρω.... αλλά τι? Γιατί κατά την προεσκόπιση δουλεύει κανονικά και μόλις πατήσω υποβολή όχι? Αυτό ίσως βοηθήσει στη λύση του προβλήματος. Τι δεν επενεργεί στην προεσκόπιση που επενεργεί στην υποβολή και εμποδίζει την φωτογραφία να μεγεθυνθεί?

Να ένα printscreen το πως φαίνεται η άδεια φωτογραφία 800Χ1200 που έβαλα. Αυτό που παρατήρησα είναι πως κάθε φορά που κάνω refresh τη σελίδα, προσμετράται ως view της φωτογραφίας κάτι που δεν συμβαίνει νομίζω με τις landscape που δουλεύουν σωστά με το lightbox. Άλλο ένα στοιχείο που ίσως βοηθά.


Capture1.PNG
Δεύτερο στοιχείο. Ανεβάζω φωτό σε landcape 1250 πλάτος επί 850 ύψος και δεν δουλεύει!!!!
Aνεβάζω μια άλλη σε landscape ξανά με διαστάσεις 1250 πλάτος επί 600 ύψος αυτή τη φορά και δουλεύει κανονικά, αλλά με μια διαφορά.
Κατά την προεσκόπιση μου την δείχνει ακριβώς όπως είναι η φωτό (πολύ μακρόστενη σαν 16:9 ας πούμε λόγω των πραγματικών διαστάσεων της) ενώ μόλις την ποστάρω μου αλλάζει το λόγο των διαστάσεων παραμορφώνοντάς την. Μου μειώνει το πλάτος της και μου αυξάνει το ύψος της. Στην ουσία όπως την βλέπω μετά είναι σαν να μου την αλλάζει σε διαστάσεις φωτογραφίας 4:3 (εκεί που ήταν περίπου 16:9)
Γιατί το κάνει αυτό?
Άρα δεν δουλεύουν και οι landscape φωτό όταν έχουν μεγάλη διάσταση ως προς το ύψος. Κάτι με το ύψος γίνεται λοιπόν. Και το περίεργο είναι όπως είπα, που μου αλλάζει τις διαστάσεις της φωτογραφίας μετά το ποστάρισμα ενώ στην προεσκόπιση είναι ΟΚ.

Αυτό το printscreen που βλέπετε, σε εμένα πχ δεν δουλεύει επειδή έχει μεγάλο ύψος.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από ALX »

Έλα, το βρήκα τι φταίει! :geek:
Χτυπάει σε άλλη επέκταση που έχω και που αφορά κι εκείνη συνημμένα, την inline img in attachment. Μόλις την απενεργοποίησα, έστρωσαν όλα!
Βλακεία κι ήταν καλή φάση να μπορείς να ποστάρεις δίπλα δίπλα συνημμένες φωτό. :(
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από greko11 »

Έλα σου βρήκα λύση θα διαγράψεις η μετονομάσεις το αρχείο overall_footer_after.html που είναι στη διαδρομή .

Κώδικας: Επιλογή όλων

\bb3mobi\inlineimg\styles\prosilver\template\event\overall_footer_after.html
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
ALX
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2016, 08:10
Τοποθεσία: Aθήνα
Επικοινωνία:

Re: Lightbox ext

Δημοσίευση από ALX »

Θα το δοκιμάσω. ;)

EDIT

ΟΚ... δουλεύει 8-)
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επεκτάσεις 3.1.x”