Λευκή σελίδα

Υποστήριξη σχετικά με οποιοδήποτε θέμα του phpBB (σειρά εκδόσεων 3.1.x).
Σημείωση: Εδώ μπορείτε να αναζητάτε βοήθεια για τη λειτουργία του phpBB μόνο.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ 2016, 14:35

Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από stefanos »

Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη
Στη σελίδα μου campersclub.gr είχα να συνδεθώ απο τις 14/04/2017(έλειπα για τις γιορτές) και την Κυριακή που πήγα να συνδεθώ μου έβγαζε μια λευκη οθόνη.
Επικοινώνησα με την εταιρεία στην οποία είναι το φόρουμ και μου δώσαν οδηγίες πως να δω τα αρχεια με τα σφαλματα.
Απο τις 17/04/2017 είναι γεμάτο με μηνυματα σαν και αυτό

2017-04-17 17:57:12Warning94.68.66.234mod_fcgid: stderr: #0 /var/www/vhosts/campersclub.gr/httpdocs/phpbb/controller/helper.php(175): Symfony\\Component\\Routing\\Generator\\UrlGenerator->generate('board3_portal_c...', Array, false), referer: https://www.google.gr/Apache error
Τι ακριβώς έχει συμβει μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα φώατα σας?
Άβαταρ μέλους
tzampatzis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2016, 09:02
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λέσβος
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από tzampatzis »

Δοκίμασε να σβήσεις όλα τα αρχεία μέσα από το φάκελο cache, εκτός του index.htm. Και μετά Ctrl + F5 στον browser σου...
Είναι κάποιο σφάλμα στο board3. Αλλά δοκίμασε την cache και μετά βλέπουμε αφαιρετικά...
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό έχουμε το phpBBgr.com
Άβαταρ μέλους
stefanos
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ 2016, 14:35

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από stefanos »

Το έκανα και επανηλθε η σελίδα χωρίς όμως καποια Extensions που είχα βάλει.
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από greko11 »

stefanos έγραψε: Τρί 18 Απρ 2017, 23:37 Το έκανα και επανηλθε η σελίδα χωρίς όμως καποια Extensions που είχα βάλει.
Το στυλ που έχεις δεν κάνη για την phpBB 3.2.0 .
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Άβαταρ μέλους
gtsoukn
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2016, 20:04
Τοποθεσία: Γιώργος @ Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από gtsoukn »

Σύμφωνα με το viewtopic.php?p=1147#p1147 ο Στέφανος είναι στην 3.1.χ αλλά δεν έχει σχέση με τα παρακάτω.

Στέφανε, προτείνω να φτιάξεις (αν δεν έχεις) ένα "δοκιμαστικό" forum, είτε τοπικά, είτε online και να ανεβάσεις κάποιο backup από όταν το forum σου δούλευε σωστά.
Εφόσον όλα είναι σωστά στο δοκιμαστικό να ανεβάσεις αυτό το backup στο online.
Σημείωση: Ανεβάζοντας παλαιότερο backup θα χαθεί ό,τι έγινε στο forum (δημοσιεύσεις, pm's, νέα μέλη) από τη λήψη του backup και μετά.

Δεν ξέρω αν στην παρούσα φάση θα λύσουν το πρόβλημα άλλα εργαλεία όπως π.χ. η "Συντήρηση Πίνακα" από το phpMyAdmin.

Υ.Γ. Παναγιώτη, Γρηγόρη, παρακαλώ μια επιβεβαίωση μήπως προτείνω καμιά ...βλακεία. :oops:
Άβαταρ μέλους
tzampatzis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2016, 09:02
Τοποθεσία: Παναγιώτης@Λέσβος
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από tzampatzis »

stefanos έγραψε: Τρί 18 Απρ 2017, 23:37 Το έκανα και επανηλθε η σελίδα χωρίς όμως καποια Extensions που είχα βάλει.
Μήπως έκανε κάποια επαναφορά ο host σου? Επίσης όταν λες χωρίς κάποια extension, από τον ΠΕΔ -> Προσαρμογές (ή Επεκτάσεις) έχουν εξαφανιστεί ή απλά απενεργοποιηθεί?
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό έχουμε το phpBBgr.com
Άβαταρ μέλους
stefanos
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ 2016, 14:35

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από stefanos »

tzampatzis έγραψε: Πέμ 20 Απρ 2017, 19:05
stefanos έγραψε: Τρί 18 Απρ 2017, 23:37 Το έκανα και επανηλθε η σελίδα χωρίς όμως καποια Extensions που είχα βάλει.
Μήπως έκανε κάποια επαναφορά ο host σου? Επίσης όταν λες χωρίς κάποια extension, από τον ΠΕΔ -> Προσαρμογές (ή Επεκτάσεις) έχουν εξαφανιστεί ή απλά απενεργοποιηθεί?
Έχετε δίκιο ήταν απενεργοποιημένα (συγνώμη για την αναστάτωση)
Θέλω να κάνω μια ερώτηση δεν ξέρω αν είναι σωστό το θέμα εδώ.
Στην εταιρεία που φιλοξενεί το φόρουμ έχει δυο backup 1)buckup αρχείων και 2) backup βάσεων δεδομένων
και απο το φορουμ παιρνουμε αντιγραφο ασφαλειας.
Μια ανάλυση για το τι είναι το καθένα αν γίνετε.
Άβαταρ μέλους
greko11
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Παρ 25 Μαρ 2016, 19:35
Τοποθεσία: Γρηγόρης@ Θεσ/νίκη
Επικοινωνία:

Re: Λευκή σελίδα

Δημοσίευση από greko11 »

stefanos έγραψε: Πέμ 20 Απρ 2017, 21:46 Στην εταιρεία που φιλοξενεί το φόρουμ έχει δυο backup 1)buckup αρχείων και 2) backup βάσεων δεδομένων
και απο το φορουμ παιρνουμε αντιγραφο ασφαλειας.
Μια ανάλυση για το τι είναι το καθένα αν γίνετε.
Ποτές μέσα από το φορουμ,μόνο από το xost μας η με το ftp ( πχ filezilla ).
Για τα αρχεία μας με το xost μας η με το ftp,και για τη βάση δεδομένων από το xost μας η με το phpmyadmin.
Δεν παρέχεται υποστήριξη μέσω προσωπικών μηνυμάτων, γι' αυτό υπάρχει το φόρουμ.
Με το δικό σας πρόβλημα αν υπάρχει στο φόρουμ μπορεί να βοηθήσει και κάποιο άλλο μέλος.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη 3.1.x”